Charakterystyka spółek z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to forma prawna przedsiębiorstwa najczęściej wykorzystywana do prowadzenia dużych firm. Może zostać założona przez jedną lub więcej osób. Osoby tworzące spółkę z o.o. nazywane są wspólnikami. Wspólnicy zobowiązani są do wniesienia wkładów na pokrycie kapitału zakładowego podczas rejestracji spółki. Minimalny kapitał zakładowy wynosi 5.000 złotych i może być wniesiony w postaci pieniężnej lub aportu.

Spółka z o.o. posiada osobowość prawną, działa w oparciu o przepisy Kodeksu spółek handlowych. Może zostać założona w sposób tradycyjny lub przez Internet. Prowadzenie firmy w tej formie jest bardzo korzystne dla przedsiębiorców, dlatego jest ona jedną z najchętniej wybieranych form prawnych w Polsce.

Założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może sprawiać problemy dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Oferujemy profesjonalną pomoc podczas zakładania spółek przez Internet. W naszej ofercie posiadamy również gotowe, czyste spółki z o.o. na sprzedaż.