Czy opłaca się kupić spółkę z o.o.?

Zakup spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jak i innego przedsiębiorstwa to dobry pomysł. Dlaczego? Decydując się na nabycie gotowej spółki, unika się długiej i żmudnej procedury rejestracji. Pozwala to zaoszczędzić czas i skoncentrować się na ważniejszych zadaniach, których w związku z rozpoczęciem biznesu jest dużo.

Gotowa spółka z o.o. nie posiada żadnych zobowiązań, gdyż wcześniej nie prowadziła żadnej działalności. Ma natomiast wszystkie potrzebne dokumenty do tego, by móc działać. Wystarczy zmienić dane i gotowe. Można szybciej rozpocząć swój biznes.

Dlaczego warto jeszcze zdecydować się na zakup spółki z o.o.? Jej zaletą jest głównie ograniczona odpowiedzialność majątkowa wspólników. W przypadku spłaty zobowiązań spółki, wspólnicy odpowiadają tylko do wartości wniesionych wkładów w postaci zakupionych udziałów. Dużym plusem rozpoczęcia prowadzenia tej formy działalności jest stosunkowo niski koszt jej założenia, który zależy głównie od kapitału podstawowego. Za wyborem tej spółki przemawia możliwość prowadzenia jej jako jednoosobowe przedsiębiorstwo.