Czy warto kupić spółkę z o.o.?

Chcesz rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej? Zastanawiasz się czy warto kupić spółkę z o.o. czy lepszym rozwiązaniem będzie dokonanie procesu jej rejestracji? Pozwól, że coś Ci wyjaśnię.

Zapewne jesteś przekonany o tym, że samodzielne zakładanie spółki jest rozwiązaniem bezpieczniejszym a zakup gotowego podmiotu może przysporzyć Ci problemów, w postaci ukrytych zobowiązań bądź zadłużeń, których chcesz uniknąć. Otóż jest to swoistego rodzaju mit, który na przestrzeni ostatnich lat stał się coraz bardziej powszechny. Nabycie zarejestrowanego podmiotu stanowi równie bezpieczne rozwiązanie co samodzielna rejestracja, przedsiębiorca musi jednak dokonać rozważnego i przemyślanego zakupu, który poprzedzony będzie dokładną analizą nabywanego podmiotu, bądź też zapoznaniem się z notarialnym potwierdzeniem o braku zadłużeń, jeżeli spółka takowy posiada.

Kiedy przedsiębiorcy pytają mnie czy warto kupić spółkę z o.o. odpowiadam: „Oczywiście, gotowa spółka to rozwiązanie, które pomoże zaoszczędzić nawet i tygodnie, które traci się oczekując na rozpatrzenie wniosku. Ponadto znacznie ogranicza formalności, z którymi borykają się przedsiębiorcy decydujący się na założenie spółki”.