Czy warto założyć spółkę z o.o. komandytową?

Podwójne opodatkowanie. Już same podatki są kłopotem dla przedsiębiorców, a co dopiero ich podwójna liczba. Oczywiście jeżeli sprawy te powierzy się profesjonalistom, nie są już one dużym kłopotem. Jednak zawsze jest to dodatkowy koszt, który wzrasta wraz z wieszaniem się dochodów.

Podwójne opodatkowanie dochodu to wada spółek kapitałowych, w tym również spółki z o.o, będącej jedną z najczęściej wybieranych form prawnych. Chociaż sytuacja może wydawać się bez wyjścia i całkowicie zła, są rozwiązania, które mogą pomóc. W Internecie można znaleźć wiele pomysłów, lecz żaden z nich nie jest stałą gwarancją, pozbycia się podwójnego opodatkowania. Tylko jedno rozwiązanie może w tym pomóc. Jest nim założenie spółki z o.o. komandytowej.

Założenie spółki nie jest standardowe i może przysporzyć trochę więcej trudności. Warto zlecić to profesjonalistom z naszej firmy. Mimo to założenie tej spółki jest opłacana, gdyż znacznie mniejsze zobowiązania podatkowe to większy dochód. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem, będzie to dla dużych i dochodowych firm.