Czy warto założyć spółkę z o.o.?

Jest wiele różnych form w których można prowadzić działalność gospodarczą. Ciekawą propozycją dla wielu przyszłych przedsiębiorców może być spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Czemu warto ją wybrać? Tego można dowiedzieć się z tego artykułu.

Po pierwsze spółka to idealna forma dla osób, które chcą połączyć swoje siły, kapitał, wiedzę, by razem osiągnąć sukces. Dodatkowo spółka z o.o. umożliwia jej współwłaścicielom na ograniczenie swojej odpowiedzialności majątkowej wobec zobowiązań spółki do wysokości zgromadzonych udziałów. Taka zasada sprawia, że wspólna działalność jest mniej ryzykowna.

Innymi atutami spółki jest na pewno niski koszt założenia w porównaniu z innymi spółkami. Zależy on w dużej mierze od kapitału zakładowego, którego wartość jest jasno określona w przepisach. Niski minimalny kapitał początkowy jest kolejnym argumentem za wyborem właśnie tej formy działalności. Warto ją również wybrać dlatego, że istnieje możliwość jej założenia za pośrednictwem Internetu, co znacznie skraca czas jej założenia. Dodatkowo, jeżeli chce się uniknąć procedury jej rejestracji można zdecydować się na zakup gotowej spółki z o.o.