Czynności rejestracji spółki z o.o.

Wiele osób ma wątpliwości i obawy związane z procesem rejestracji spółki. Niewystarczająca znajomość obowiązujących przepisów, niepoprawnie wypełniona lub niekompletna dokumentacja, spowodować mogą wydłużenie się procesu rejestracji. Warto skorzystać z pomocy, jaką oferują fachowcy, poradzić się ich, by mieć pewność, że wszelkie czynności przeprowadzone będą w prawidłowy sposób.

Pierwszym krokiem jest zawarcie umowy spółki. Bardzo ważne jest by miała on charakter aktu notarialnego (w przypadku spółki z ograniczona odpowiedzialnością lub spółki komandytowej). Niezbędne jest także zgłoszenie spółki do Krajowego Rejestru Sądowego. Wiąże się to z koniecznością wypełnienia wniosku (KRS-W1) i kilku formularzy. Rejestracja spółki wymaga także zgłoszenia jej w:
Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych
– Urzędzie Statystycznym
– Urzędzie Skarbowym
– ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym

Potrzebujesz więcej informacji dotyczących rejestracji spółki? Skontaktuj się z naszymi specjalistami i uzyskaj odpowiedzi na swoje pytania. Oferujemy także możliwość przeprowadzenia za Ciebie czynności rejestracyjnych. Poznaj szczegóły oferty!