E-podpis S24

Polskie prawo przewiduje dla przyszłych przedsiębiorców możliwość przeprowadzania rejestracji spółki z ograniczoną odpowiedzialność, jawnej i komandytowej przez Internet, za pośrednictwem platformy znajdującej się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Istnieje możliwość dopełnienia wszystkich formalności bez wychodzenia z domu, szybko i w zasadzie bez formalności. Wystarczy założyć konto, wypełnić wygenerowaną przez system umowę i wniosek przygotowanymi uprzednio danymi oraz złożyć podpis elektroniczny na sporządzonych dokumentach.

Aktualnie przyszli przedsiębiorcy mają możliwość posługiwania się zwykłym e-podpisem. Najprawdopodobniej jednak już za kilka miesięcy przepisy zostaną zaostrzone i osoby decydujące się na założenie firmy przez Internet będą zobligowane do posługiwania się kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem ePUAP, co przyczyni się do zwiększenia liczby formalności niezbędnych do pomyślnego zakończenia procedury rejestrowania spółek online.

Jeśli jesteś zainteresowany rejestracją firmy, zachęcamy Cię do szerszego zapoznania się z tematem e-podpisu i planowanych zmian oraz bezzwłocznego przystąpienia do działania.