E-rejestracja spółek

Planujesz rozpocząć prowadzenie własnej działalności gospodarczej? W takim razie powinieneś wiedzieć, że spółkę założyć możesz na dwa sposoby:

  • sposób tradycyjny,
  • sposób elektroniczny.

Pierwszy z nich polega ma przysłowiowej „bieganinie urzędowej” i borykaniu się z dużą ilością dokumentacji. Natomiast rejestracja spółki przez Internet to przede wszystkim znaczna oszczędność czasu i wygoda. System stworzony przez Ministerstwo Sprawiedliwości (eMS) umożliwia założenie firmy nawet z telefonu komórkowego. Jedyne co trzeba zrobić to zarejestrować się w tym systemie i postępować zgodnie z instrukcjami tam podanymi.

Rejestracja spółki przez Internet określana jest jako rejestracja uproszczona lub tryb S24. Wybierając te opcję nie istnieje konieczność wypełniania rożnego rodzaju formalności i dostarczania ich konkretnym urzędom. Tryb S24 zapewnia możliwość załatwienia wszystkiego w jednym miejscu, bez konieczności wychodzenia z domu.

Masz jakieś pytania związane z e-rejestracją spółki? Nasi specjaliści udzielą Ci odpowiedzi i wszystko dokładnie wyjaśnią.