eKRS zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to podmiot gospodarczy, który aby prowadzić działalność musi zostać zarejestrowany do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedsiębiorca ma prawo w tym celu do sporządzenia aktu notarialnego lub skorzystania z elektronicznego formularza. W ostatnim czasie bardzo polecaną i popularną formą jest eKRS zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Rejestracja z użyciem trybu S24 to zarówno prostsza, jak i szybsza forma uzyskania wpisu do KRS. Przedsiębiorcy otrzymują za pośrednictwem Internetu gotowy formularz, który wypełniają danymi rejestrowanego przedsiębiorstwa. Forma takiego wpisu nie wymaga wizyty u notariusza i co za tym się wiąże także opłacania kosztów notarialnych. Przyszły właściciel firmy nie zaoszczędzi jedynie na kosztach, ale także na czasie.

Ustawodawca deklaruje, że wniosek rozpatrzony zostaje w ciągu 24 godzin, podczas gdy tradycyjna, papierowa wersja statutu oczekuje na decyzję nawet kilka miesięcy. Na długość całej procedury wpływać może dodatkowo fakt, że jakiekolwiek błędy lub braki we wnioskach rejestracyjnych skutkują odesłaniem dokumentu w celu poprawy, a co za tym idzie wydłużeniem procesu.

Lepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji może być zakup gotowej spółki – zapraszamy do kontaktu, a przedstawimy zalety kupna firmy od naszej Kancelarii.