Elektroniczna rejestracja spółki z o.o.

W obecnych czasach spółkę można zarejestrować na dwa sposoby:
– sposób tradycyjny- polega ona na przysłowiowej “bieganinie” po urzędach
– sposób elektroniczny.

Sposób elektroniczny możliwy jest dzięki udostępnionemu przez Ministerstwo Sprawiedliwości systemowi- eMS. Rejestracja spółki w sposób elektroniczny następuje w trybie S24. Nie ukrywając, sposób ten jest znacznie korzystniejszy niż opcja tradycyjnej rejestracji. Przede wszystkim oszczędza się dużą ilość czasu, który jest szczególnie cenny w pierwszych etapach prowadzonej działalności.

Elektroniczna rejestracja spółki z o.o. daje także możliwość zwolnienia z kosztów notarialnych. Warto pamiętać, że umowa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością musi być sporządzona w formie aktu notarialnego. W przypadku trybu S24 korzysta się z ustalonego wzorca umowy.

Jedyne co trzeba zrobić, by zarejestrować spółkę za pomocą elektronicznego systemu, to założyć konto w systemie i wysłać prawidłowo wypełnione formularze. Prawidłowo wypełniona i kompletna dokumentacja jest gwarantem sprawnego procesu rejestracyjnego.

Masz jakieś pytania? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą Ci na wszelkie pytania związane z elektroniczną rejestracją spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.