Elektroniczna rejestracja spółki z oo

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest w ostatnim czasie najczęściej rozpoczynaną formą działalności gospodarczej. Czemu to zawdzięcza? Między innymi niskiemu kapitałowi zakładowemu, ograniczonej odpowiedzialności wspólników oraz możliwości elektronicznej rejestracji.
Elektroniczna rejestracja spółki? Czy to nie marzenie? Tradycyjna rejestracja również ma swoje zalety, ale niestety jest ona czasochłonna i wymaga odwiedzenia wielu urzędów, gdzie prawdopodobnie w każdym czeka nas długa kolejka.
Sposób uproszczony zakładania spółek (S24) umożliwia założenie spółki przez Internet. Nie potrzebny nam notariusz, a dokumenty generowane są automatycznie. Wystarczy zalogować się do systemu eMS, a następnie kliknąć zakładkę „rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z wykorzystaniem wzorca umowy”.
Zanim jednak zarejestrujesz Twoją spółkę z o.o. pamiętaj, by uzbierać cały kapitał zakładowy. Jest to konieczne. Istotną zaletom elektronicznej rejestracji jest również fakt, iż wymaga to niższej opłaty za wpis do KRS, niż w przypadku tradycyjnego zakładania biznesu.
Z chęcią pomożemy Ci założyć spółkę! Dla nas to łatwizna. Jeśli szukasz odpowiedzi na jakieś pytanie – u nas ją znajdziesz!