Elektroniczny podpis przy rejestracji spółki

Rejestracja spółki przez Internet możliwa jest od 2012 roku. Platforma S24 na której można założyć m.in spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością została udostępniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Wielu przedsiębiorców decyduje się na rejestrację spółki w ten sposób, ponieważ jest ona znacznie krótszym procesem niż tradycyjne założenie spółki. Generuje także niższe koszty, gdyż umowa spółki nie jest zawierana w formie aktu notarialnego, dlatego też przedsiębiorca unika konieczności opłacenia taksy notarialnej.

Do tej pory, aby zarejestrować spółkę z o.o. przez Internet wystarczył zwykły e-podpis. Rząd planuje zaostrzenie przepisów. Planowane jest wprowadzenie konieczności korzystania z kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub podpisu ePUAP. Zmiana ta będzie miała za zadanie powstrzymanie wykorzystywania przez osoby nieuprawnione danych osobowych użytkowników do założenia spółki.

Chcesz założyć spółkę? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Oferujemy rejestrację spółki. Pomożemy na każdym etapie rejestracji, a także w kwestii nabycia elektronicznego podpisu kwalifikowanego. Wszystkie formalności załatwiamy szybko i sprawnie, gwarantując Klientom pełne bezpieczeństwo.