Gotowa spółka z o.o.

Są różne metody, aby rozpocząć działalność gospodarczą. Można samodzielnie przeprowadzić rejestrację przedsiębiorstwa, zlecić to zadanie firmą tym się zajmującym, lub zdecydować się na zakup już istniejącej spółki.

Gotowa spółka z o.o. to założone już przedsiębiorstwo, posiadające niezbędne dokumenty pozwalające naprowadzenie działalności gospodarczej. Nie ma żadnych zobowiązań, co spowodowane jest tym że wcześniej nie prowadziło żadnej działalności. Wystarczy nabyć wszystkie udziały spółki, dokonać zmian danych w KRS i przedsiębiorstwo otrzymuje nowego właściciela lub właścicieli i może działać. Zaletą tego rozwiązania jest skrócenie czasu rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest formą w której warto prowadzić własny biznes. Ograniczona odpowiedzialność wspólników, niski wymagany kapitał początkowy oraz możliwość prowadzenia większości działalności w tej formie powodują że, spółka z o.o jest wybierana przez wiele osób rozpoczynających własny biznes.