Gotowa spółka z oo

Gotowe spółki zaczynają się cieszyć coraz większą popularnością. Przyczyną tego zjawiska jest skomplikowany oraz czasochłonny proces rejestracyjny. Rozwiązaniem staje się więc możliwość zakupu gotowej spółki czyli przedsiębiorstwa, które zostało już założone.

Gotowa spółka posiada wszelkie niezbędne dokumenty uprawniające ją do prowadzenia działalności. Posiada również numery REGON, NIP oraz ewentualnie jest zgłoszona jako płatnik VAT. Dzięki temu, że przeszła wszystkie etapy rejestracyjne, można znacznie szybciej rozpocząć prowadzenie jej działalności. Wystarczy bowiem dokonać opłaty za jej zakup, podpisać umowę kupna-sprzedaży i spółka ma nowego właściciela, którym możesz być Ty. Następnie, aby dopełnić wszelkich formalności prawnych trzeba dokonać zmiany danych w KRS. Proces ten jest zdecydowanie krótszy w porównaniu do samodzielnej rejestracji.

Pomimo tego, że zakup spółki jest korzystnym rozwiązaniem, to często pojawiają się obawy przyszłych nabywców dotyczące kwestii zobowiązań takich spółek. Nie ma czym się martwić. Istotnie przedsiębiorstwa zostały zarejestrowane, lecz nie prowadziły od tego czasu działalności gospodarczej więc nie posiadają żadnych zobowiązań.