Ile czasu trwa założenie firmy?

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek ile czasu trwa założenie firmy? Samodzielna rejestracja przedsiębiorstwa niestety jest procesem długim i bardzo frustrującym.

Po pierwsze wymaga wypełnienia masy wniosków i formularzy, których skomplikowana budowa przyczynia się do popełniania licznych błędów, przez co wszystko należy rozpoczynać od początku. Do tego dochodzą długie urzędowe kolejki oraz bardzo często nieuprzejma i niepomocna obsługa urzędnicza.

Aby skrócić ten proces można dokonać samodzielnej rejestracji firmy za pomocą aplikacji dostępnej na stronie Ministerstwie Sprawiedliwości. Wymaga ona wkładu własnego podczas wypełniania wniosków, aczkolwiek wysłanie ich drogą elektroniczną znacznie ogranicza czas, który musielibyśmy spędzić w poszczególnych urzędach.

Najkrócej jest jednak zakupić gotową spółkę. Aby bowiem przejąć taki podmiot wystarczy jedynie uiścić odpowiednią opłatę oraz złożyć podpis na umowie sporządzonej w postaci aktu notarialnego. Bardzo istotne jest, aby cały proces przebiegł pod okiem notariusza.