Ile czasu trwa założenie firmy?

Coraz więcej osób zaczyna prowadzić własną działalność gospodarczą. Zanim jeszcze zaczną działać w swojej branży, muszą przejść proces rejestracji własnej firmy. Jest on zazwyczaj czasochłonny i wymaga sporo pracy, a nerwy czasami są nieuniknione.

Czas założenia firmy jest zależny od formy działalności jaką się wybrało. Spółki cywilne lub jednoosobowa działalność gospodarcza rejestrowane są się nieco szybciej, natomiast proces zakładania spółek handlowych trwa trochę dłużej. Nasuwa się więc stwierdzenie, że lepiej jest zakładać spółki cywilne lub jednoosobową działalność. Warto zwrócić uwagę na fakt, że to spółki handlowe mają o wiele więcej zalet, dla których warto je wybrać.

Jeżeli zdecydujemy się prowadzić działalność gospodarczą w formie spółki handlowej, również tu wybrany jej rodzaj wpłynie na czas rozpoczęcia działalności. Istotne znaczenie ma także metoda jaką wybierzemy. Zakładanie przedsiębiorstwa samodzielnie w sposób tradycyjny jest najbardziej czasochłonną metodą. Spółkę handlową można założyć korzystając z Internetu. Zmniejsza to czas rejestracji tylko trochę, ponieważ i tak część czynności trzeba będzie zrobić osobiście. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup gotowej spółki. Pozwala to w maksymalnie niewielkim czasie na nabycie własnego przedsiębiorstwa.