Ile kosztuje założenie spółki zoo?

Pytanie o koszty założenia działalności gospodarczej jest częste wśród osób planujących podjęcia się tego wyzwania. Ile więc będzie kosztować założenie spółki z o.o., najpopularniejszej obecnie formy działalności? Odpowiedzią może być słowo – mało. Dlaczego tak jest? Warto to przeanalizować.

Pierwszym, a zarazem najważniejszym kosztem spotykanym podczas zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest taksa notarialna. Wiąże się z sporządzaniem umowy spółki w formie aktu notarialnego. Jej wysokość zależna jest od zebranego kapitału początkowego, który w przypadku spółki z o. o. może być stosunkowo niewielki. Dzięki temu ogólny koszt założenia przedsiębiorstwa jest mniejszy. Pozostałe koszty założenia spółki z o.o. to opłata za wpis do KRS oraz ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. W tym przypadku również zakładanie spółki zo.o. może być tańsze. Bowiem ta forma działalności może zostać zarejestrowana za pomocą Internetu, dzięki temu zmniejsza się opłata za wpis do Rejestru Przedsiębiorców.

Podsumowując, założenie spółki z o. o. jest znacznie tańsze w porównaniu do innych forma prawnych. Wpływ na tą sytuację ma niski kapitał początkowy oraz możliwość rejestracji firmy przez Internet