Jak długo trwa zakładanie spółki z oo?

Wiele osób postanawiających poprowadzić własną działalność decyduje się na założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Podmiot ten to idealne narzędzie do poprowadzenia pod sobą dużej działalności gospodarczej. Posiada osobowość prawną w związku z czym jego wspólnicy nie ponoszą odpowiedzialności za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Co więcej do jego założenia wystarczy już zaledwie 5 tysięcy złotych.

Spółka z oo może być założona przez niemal każdego w każdym celu prawnie dopuszczalnym. Nic zatem dziwnego, że cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem.

Potencjalni przedsiębiorcy przeżywają ogromne rozgoryczenie, gdy dowiadują się jak długo trwa zakładanie spółki z oo. Przeciętnie to kilka tygodni, a czasem nawet parę miesięcy. Warto jednak wiedzieć, że niedogodność jaką jest długi czas rejestracji można w znacznym stopniu zniwelować decydując się na kupno gotowej jednostki. Tym sposobem już w zaledwie jedną dobę możemy nabyć jednostkę w pełni przygotowaną by poprowadzić pod sobą działalność na rynku.