Jak długo trwa założenie firmy?

Jak długo trwa założenie firmy? Pytanie takie zadawane jest przez wiele osób rozpoczynających swoją działalność. Czas w którym zacznie się działać w biznesie jest bardzo ważny. Im szybciej firma zacznie działać tym szybciej można liczyć na zyski.

Na czas założenia firmy decydujący wpływ ma wybrana forma działalności gospodarczej. Decydując się na założenie spółek handlowych, a zwłaszcza spółek kapitałowych trzeba liczyć się z dłuższym czasem założenia przedsiębiorstwa. Pomimo tego że rejestracja tych form jest czasochłonna i stosunkowo trudniejsza, to są one bardziej atrakcyjniejsze do prowadzenia działalności gospodarczej.

Jeżeli chce się szybko założyć własną firmę warto zdecydować się na możliwość zakupu gotowego przedsiębiorstwa. Opcja ta pozwala uniknąć samodzielnego przeprowadzania procedur rejestracyjnych, a co za tym skraca czas rozpoczęcia działalności własnej firmy. Wystarczy bowiem dokonać zakupu firmy np. poprzez nabycie wszystkich udziałów oraz zmiany danych. Korzystając z takiej możliwości czas trwania założenia firmy jest bardzo krótki.