Jak długo trwa założenie spółki z oo?

Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się jak długo trwa założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.Cóż, niestety stopień skomplikowania tego procesu znacząco wpływa się na czasie jego trwania.Zazwyczaj wynosi on od 6 do 10 tygodni, jednak polskie realia, to jest olbrzymie kolejki w urzędach sprawiają, że okres ten może się znacznie wydłużyć.

Rozwiązaniem tego problemu jest zakup nowej spółki z ograniczona odpowiedzialnością.Jest to całkowicie nowy i gotowy podmiot, który może rozpocząć działalność gospodarczą zaraz po dokonaniu transakcji. Gotowe spółki posiadają już wszystkie niezbędne numery to jest NIP, REGON, KRS, co oznacza, że zostały już zarejestrowane we wszystkich koniecznych instytucjach.
Jedynym obowiązkiem nabywcy jest uiszczenie odpowiedniej opłaty oraz podpisanie odpowiednio przygotowanej umowy u notariusza. Po dokonaniu tych czynności natychmiastowo stajemy się właścicielami podmiotu gospodarczego.

Czas związany z zakupem gotowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością wiąże się jedynie z wizytą u notariusza, toteż wynosi maksymalnie 1-2 dni roboczych.
Jest to idealna opcja dla przedsiębiorców, którzy pragną w szybkim tempie otworzyć własny biznes.