Jak otworzyć firmę przez internet?

Planujesz rozpocząć prowadzenie działalności? Chcesz spełnić marzenie o posiadaniu własnego biznesu? Bardzo dobrze, w takim razie uważnie przeczytaj ten artykuł.

Spółkę możemy założyć na dwa sposoby:
– sposób tradycyjny- polega ona na przysłowiowej „bieganinie” po urzędach
– sposób elektroniczny

Obecnie wielu przedsiębiorców wybiera opcje drugą. Dlaczego? Ponieważ wiąże się ona ze znaczną oszczędnością czasu. Możliwość otwarcia firmy przez Internet zawdzięczamy systemowi stworzonemu przez Ministerstwo Sprawiedliwości (eMS). Jedyne co trzeba zrobić, to zarejestrować się w tym systemie i postępować zgodnie z zawartą tam instrukcją. Dzięki temu rozwiązaniu zwolnieni jesteśmy z opłaty notarialnej, która jest nieunikniona np. w momencie sporządzania umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Każdy przedsiębiorca doskonale zdaje sobie sprawę z faktu jak cenny jest czas. Rejestracja w trybie S24 umożliwia nam podjęcie prowadzenia aktywnej działalności średnio już po upływie 24 godzin. Dodatkowym atutem jest brak konieczności natychmiastowego uiszczania całości kapitału zakładowego (ma się czas do 7 dni po rejestracji w KRS). Zachęcamy do kontaktu w celu pozyskania większej liczby informacji od naszych konsultantów.