Jak pozyskać VAT dla spółki w 2017?

Pozyskanie VAT-u dla spółki w 2017 roku będzie znacznie utrudnione za sprawą wprowadzenia nowych, zaostrzonych przepisów. Nowelizacja Ustawy o podatku od towarów i usług dotycząca rejestracji podmiotów w rejestrze VAT ma na celu zwiększenie weryfikacji podmiotów starających się o wpis do rejestru.

Wprowadzona zostanie kaucja rejestracyjna. Kaucja ma mieć charakter zabezpieczający, dlatego zapłacić ją będą musieli przedsiębiorcy, wobec których istnieje ryzyko wystąpienia zaległości podatkowych. Ryzyko będzie stwierdzane przez naczelnika Urzędu Skarbowego na podstawie określonych czynników. Także ten organ będzie zobowiązany do ustalania wysokości oraz pobierania kaucji od przedsiębiorców. Wpłacenie kaucji będzie warunkiem uzyskania wpisu do rejestru VAT.

W 2017 roku dla niektórych przedsiębiorców uzyskanie wpisu do rejestru VAT może okazać się niemożliwe. Nowe przepisy przewidują możliwość odmowy rejestracji spółki w rejestrze VAT. Warto więc zakładając działalność gospodarczą skorzystać z pomocy specjalistów, którzy pomogą w uzyskaniu numerów VAT dla spółki.