Jak szybko założyć sp. z oo?

Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się jak długo trwa zakładanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Cóż, według polskiego prawa wniosek o otworzenie spółki z o.o. powinien zostać rozpatrzony w przeciągu 7 dni od jego złożenia. Niestety polskie realia wyglądają zupełnie inaczej. W praktyce proces ten trwa zazwyczaj około 6-10 tygodni. Dodatkowo dochodzi skomplikowania biurokracja, długie kolejki w urzędach oraz nasze zszargane nerwy.

Mając na uwadze cenny czas przedsiębiorców wiele firm zaoferowało sprzedaż gotowych podmiotów gospodarczych, w tym spółek z o.o. Czas związany z dokonywaniem tej transakcji trwa maksymalnie 2 dni i związany jest z koniecznością odwiedzenia notariusza, w celu podpisania umowy spółki.

Decydując się na zakup gotowego podmiotu gospodarczego stajemy się właścicielami jednostki gotowej do prowadzenia działalności. Posiada ona wszelkie niezbędne numery w tym NIP, REGON, VAT, KRS, a także własne konto bankowe. Dodatkowo możemy zdecydować się na zakup spółki stażowej, która wcześniej prowadziła już firmę.
Podmiot taki posiada o wiele większe zdolności kredytowe, leasingowe, a także szanse na pozyskanie dotacji oraz uzyskanie sporych dochodów w krótkim okresie czasu.