Jaką spółkę najlepiej założyć?

Rozpoczynanie działalności gospodarczej wiąże się z wieloma decyzjami, które mają znaczący wpływ na dalsze funkcjonowanie biznesu. Jednym z takich dylematów jest wybór formy prawnej przedsiębiorstwa. Możliwości jest wiele, ponieważ rodzajów spółek jest bardzo dużo. Komandytowa, akcyjna, cywilna czy może z o.o. Jaką wybrać?

Najczęściej obecnie wybieraną formą prawną jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Fakt ten nie dziwi, gdyż jej cechy pozwalają na znacznie bezpieczniejsze i wygodniejsze prowadzenie interesów. Główną zaletą jest ograniczona odpowiedzialność majątkowa, dzięki której majątek prywatny jej właścicieli jest bezpieczny, a więc działalność gospodarcza nie stwarza dużego ryzyka. Stąd też tak wiele osób decyduje się na założenie właśnie takiego przedsiębiorstwa.

Zanim podejmie się decyzję o wyborze danej formy prawnej należy dokładnie przeanalizować wady i zalety, każdej z nich, by móc właściwie dobrać ją do specyfiki prowadzonej działalności. Tylko dobrze podjęty wybór umożliwi prowadzenie biznesu w właściwy sposób.