Kaucja rejestracyjna 2017

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest procesem długotrwałym i skomplikowanym. Od przyszłego roku będzie jeszcze cięższa dla wielu przedsiębiorców. Zostanie wprowadzona nowa instytucja jaką jest kaucja rejestracyjna.

Wpłacenie kaucji będzie warunkiem rejestracji spółki w rejestrze VAT. Będzie ona dotyczyć przedsiębiorców, co do których istnieje ryzyko powstania zaległości podatkowych. Ryzyko będzie oceniać naczelnik Urzędu Skarbowego. Wysokość kaucji rejestracyjne będzie uzależniona od kilku czynników. Także w kwestii naczelnika Urzędu Skarbowego będzie ustalenie jej wysokości oraz jej pobieranie.

Kaucja rejestracyjna ma mieć charakter zabezpieczający. Będzie wykorzystywana na pokrycie ewentualnych zaległości podatkowych jednostki. Po roku będzie zwracana właścicielowi przedsiębiorstwa w całości bądź części.

Zachęcamy do zakładania spółek jeszcze w tym roku. Oferujemy profesjonalną pomoc w rejestracji działalności na każdym etapie zakładania spółki. W naszej ofercie znajdziecie także sprzedaż gotowych spółek.