Koszt rejestracji sp z oo

Koszt rejestracji sp z oo jest uzależniony od sposobu w jaki to robimy. Istnieją dwie możliwości rejestracji spółki – metodą tradycyjną oraz on-line. Metoda tradycyjna wiąże się z wyższymi kosztami i jest bardziej skomplikowana niż metoda on-line. Tradycyjnie proces rejestracji firmy wiąże się z wypełnieniem wniosku, w którym należy podać podstawowe dane dotyczące zakładanego przez nas przedsiębiorstwa, adresu, wspólników, itp – ten sposób rejestracji trwa dłużej niż on-line. Nie należy również zapomnieć o uiszczeniu wszelkich opłat, które po zliczeniu oscylują w okolicach 900 zł.

Druga możliwość założenia spółki wiąże się z wykorzystaniem systemu S24, wypełnienie wniosku trwa kilkanaście minut, a odpowiedź otrzymuje się w ciągu doby. Porównując koszty opłat w tym sposobie do metody tradycyjnej są one dużo niższe i zamykają się w granicach 600 zł.

Podsumowując koszt rejestracji sp z oo zależy głównie od tego, w jaki sposób chcemy to zrobić i ile przeznaczyć na to czasu – opcją, która jest dla każdego korzystna bez wątpienia jest metoda on-line.