Koszt zakupu spółki z o.o.

Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm, które oferują sprzedaż spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Cena zakupu tego podmiotu zależna jest od wielu czynników.
Koszt spółki jest uwarunkowany przede wszystkim przez jej staż. Istnieje możliwość nabycia nowej spółki, pozbawionej historii gospodarczej i zarejestrowanej w niedawnym okresie czasu. Taki podmiot jest znacznie tańszy niż spółka stażowa.

Co prawda zakup doświadczonego podmiotu wiąże się z o wiele większym ryzykiem, gdyż jako nowi właściciele ponosimy pełne konsekwencje za decyzje poprzedniego posiadacza.
Spółki stażowe niosą ze sobą jednak ogrom korzyści. Po pierwsze posiadają zwiększone zdolności kredytowe, leasingowe, a także olbrzymie szanse na pozyskanie dotacji unijnych, dofinansowań i innych zapomóg. Dodatkowo wzbudzają one także większe zaufanie zarówno w oczach potencjalnych nabywców jak i otoczenia współpracowników.

Na koszt zakupu spółki z.o.o. wpływa również jej wyposażenie. To znaczy fakt, czy posiada wszelkie niezbędne wpisy, dokumentację, konto bankowe, kapitał zakładowy, licencje, zezwolenia itd.