Koszty zakładania spółek z o.o.

Koszty zakładania spółek z o.o. są zaliczane do zalet tej spółki, co nie jest spotykane w innych formach działalności. Co powoduje, że tak się dzieje? Oczywiście jest to skutkiem bardzo niskiego kapitału początkowego jaki należy wnieść do spółki w momencie jej tworzenia.

Każda spółka kapitałowa (z o.o. i akcyjna) oraz spółka komandytowo-akcyjna do powstania potrzebuje zgromadzić kapitał początkowy w wysokości jaką reguluje kodeks spółek handlowych. W przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest on najmniejszy. Dlatego podczas ustalania wysokości taksy notarialnej, najbardziej wpływowego kosztu, kształtującego ogólny poziom kosztów założenia tej spółki, przedsiębiorcy zakładający taką firmę powinni być zadowoleni, gdyż opłata ta będzie niewielka (w porównaniu do innych form).

Koszty zakładania spółek z o.o. są więc nieduże. Warto zwrócić uwagę na ten fakt podczas wybierania formy prawnej dla swojej firmy. A dodatkowo dostrzec pozostałe zalety spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.