Kupię gotową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością

Przedsiębiorcy rozpoczynając swoją działalność w biznesie często chcą kupić gotowe przedsiębiorstwo zamiast zajmować się samodzielnie rejestracją własnej firmy. Powodami takich decyzji jest na ogół czas i procedury rejestracji działalności gospodarczej w Polsce.

Przedsiębiorca kupując na przykład spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oszczędza sporo czasu, który może bardziej efektywnie wykorzystać. Nie musi zajmować się on zajmować sporządzanie i składaniem dokumentów oraz oczekiwać na rejestrację ani także spędzać czas w urzędach na załatwianie spraw związanych rejestracją firmy.

Decydując się na zakup gotowej spółki z o.o. wystarczy zakupić 100% udziałów oraz dokonać zmiany danych. Proces ten trwa znacznie krócej i jest łatwiejszy, gdyż można liczyć w tym na pomoc firm, zajmujących się sprzedażą takich spółek.

Gotowe spółki posiadają wszelkie niezbędne dokumenty do tego by móc działać, takie jak NIP czy REGON. Nie posiadają też żadnych zobowiązań, gdyż nie prowadziły wcześniej działalności gospodarczej. Zakup gotowej spółki z o.o. jest więc doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców.