Kupno istniejącej spółki

Czy kupno istniejącej spółki jest bezpieczne? To pewnie jedno z pierwszych pytań, jakie zadało sobie wiele osób, dowiedziawszy się o gotowych spółkach. Postaramy się na nie teraz jak najlepiej odpowiedzieć.

Gotowa spółka jest przedsiębiorstwem w pełni zarejestrowanym, które może prowadzić legalnie działalność gospodarczą. Oznacza to w praktyce, że może zaciągać kredyty, pożyczki, uczestniczyć w procesach sądowych itp. Zakupując taką spółkę od razu wiadomo, że wszystkie te zobowiązania przechodzą na nowego właściciela. Jak uniknąć takiego ryzyka?

Decydując się na kupno istniejącej spółki z o.o. warto skontaktować się z rzetelnymi firmami, działającymi legalnie oraz doświadczonymi w zakładaniu firm. Dobrze jest jeżeli firma zapewni także o braku zobowiązań finansowych gotowej spółki z o.o., przedstawiając odpowiednie oświadczenie notarialne.

Kupno istniejącej spółki to dobra decyzja, trzeba jednak sprawdzać osoby sprzedające gotowe spółki. Najlepiej jeżeli firma zagwarantuje, że oferowane przez nią spółki nie posiadają żadnych zobowiązań, tak jak robimy to my.