Kupno spółek z o.o. z 2019 roku

Chcesz rozpocząć prowadzenie działalności na rynku? W Polsce zdecydowana większość firm prowadzona jest w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Jednostka ta cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją charakterystykę, bardzo korzystną zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców. Po pierwsze, może ją założyć niemal każdy w każdym prawnie dopuszczalnym celu. Po drugie, wspólnicy nie biorą odpowiedzialności za zobowiązania zaciągane przez spółkę. Kolejnym, atutem, jest fakt, że do jej założenia wystarczy kapitał zakładowy w wysokości zaledwie 5 tysięcy złotych.

Zasadniczą wadą spółki z o.o. jest jej długa i skomplikowana rejestracja. Na szczęście trudności z tym związane można niemal całkowicie zniwelować decydując się na kupno gotowej jednostki. Tym sposobem obowiązki formalne założycieli ograniczają się do złożenia jednego podpisu na umowie spółki w obecności notariusza.

Postanawiając kupić gotową spółkę warto zdecydować się na spółki z 2019 roku. Jednostki takie pozwalają bowiem nie tylko szybko, ale także w pełni bezpiecznie rozpocząć swoją aktywność na rynku.