Kupno spółek

Zakup gotowej spółki niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze, a może przede wszystkim, ogranicza proces rejestracji związany z tradycyjnym zakładaniem firmy. To głównie z tego powodu przedsiębiorcy decydują się na nabycie gotowej jednostki. Jest to spółka wpisana do wszystkich niezbędnych urzędów. Dodatkowo dysponuje też własnym kapitałem zakładowym, dzięki czemu proces kupna ogranicza formalności wyłącznie do złożenia własnego podpisu na umowie spółki w postaci aktu notarialnego.

Kupno spółek pozwala również dokonać wyboru odnośnie czasu istnienia danej jednostki na rynku. Staż spółki ma ogromne znaczenie, zwłaszcza podczas rozpoczynania swojej działalności. Wpływa on bowiem na wiarygodność firmy w otoczeniu biznesowym. Spółka, która budzi większe zaufanie ma szanse na pozyskanie korzystnych umów i kontraktów.

Dodatkowo staż wpływa na podniesienie zdolności kredytowej przedsiębiorstwa. W początkowym stadium działalności wsparcie pieniężne w postaci dotacji unijnych, czy też kredytów może znacząco wpłynąć na mocny start naszej działalności.