Kupno udziałów w spółce z o.o.

Wielu ludzi marzy o prowadzeniu własnego biznesu i zarabianiu własnych pieniędzy. Jednak znaczna większość z nich tylko marzy, a nie robi nic w celu realizacji tych planów. Dzieje się tak w większości przypadków z powodu obaw związanych z zakładaniem spółki. Przecież by zostać właścicielem firmy nie trzeba zakładać jej od podstaw, gdyż można na przykład zakupić gotowy podmiot lub nabyć udziały w spółce. Dzięki wyborowi którejkolwiek z tych opcji, zwolnieni jesteśmy z konieczności borykania się z czasochłonnym i skomplikowanym procesem rejestracyjnym.

Kupno udziałów w spółce z o.o. nakłada jednak na nabywcę także obowiązki. Przed dokonaniem transakcji zakupu, musi on dokładnie zbadać udziały, o zakupie których myśli. Zobligowany jest on również do rozliczenia się z fiskusem, ponieważ zakup udziałów w spółce, podlega opodatkowaniu PCC.

Dzięki zakupowi udziałów możemy wnieść do przedsiębiorstwa nowe pomysły i rozwiązania, mogące bezpośrednio przyczynić się do jego rozwoju, który tożsamy jest ze zwiększonym zyskiem.

Skontaktuj się z naszymi specjalistami i uzyskaj odpowiedzi na wszelkie pytania związane z transakcją zakupu udziałów w spółce z o.o. oraz obowiązkowymi krokami jakie należy podjąć w celu aktualizacji danych w wymaganych urzędach.