Kupno używanych spółek z o.o.

Kupno używanych spółek z o.o. cieszy się coraz większą popularnością. Cała operacja polega na przejęciu spółki, która istnieje na rynku już określony czas.
Wybór tego wariantu wiąże się naturalnie z niemałymi zagrożeniami, ponieważ warto podkreślić, że podmiot ten przejmujemy z jej wszelkimi zobowiązaniami oraz całą dokumentacją.

Głównym powodem dla którego tylu przedsiębiorców ostatecznie decyduje się na podjęcie ryzyka jest możliwość pozyskania sporego zysku w bardzo krótkim okresie czasu. Ponadto spółka ta też zwiększa nasze zdolności kredytowe oraz szanse na pozyskanie zapomóg finansowych jakimi są na przykład dotacje unijne, czy też wszelkiego rodzaju dofinansowania.

Kupno używanych spółek z o.o. nie jest jednak odpowiednim wariantem dla przedsiębiorców, którzy pragną zapewnić sobie może mniej efektywny, ale spokojny i bezpieczny start. Dla tych inwestorów lepszym rozwiązaniem mogą okazać się nowe spółki stażowe, które także potęgują szanse na pozyskanie wsparcia pieniężnego, jednak nie obciążają działalności wcześniejszymi decyzjami byłego właściciela.