Mniejsza stawka CIT 2017

Myślisz o założeniu własnej firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Pomożemy Ci w realizacji tego celu – oferujemy pomoc na każdym etapie zakładania spółki.

Własna firma to bardzo dobry pomysł zwłaszcza teraz, gdy zmieniła się ustawa o podatku dochodowym od osób prawnych. Od 1 stycznia 2017 roku obowiązuje nowa stawka podatku CIT dla małych przedsiębiorców. Stawka 19% została obniżona do 15% co jest sporym udogodnieniem dla małych firm, dla których płacenie wysokich podatków było znacznym utrudnieniem.

Podatek w wysokości 15% będą płacić przedsiębiorstwa, które w poprzednim roku podatkowym osiągnęły przychody ze sprzedaży oraz należny podatek od towarów i usług nie wyższe niż 1,2 mln euro w przeliczeniu na walutę polską. Stawka ta będzie obowiązywać także nowe firmy jednak z pewnymi ograniczeniami. Nie będą mogły z niej skorzystać podmioty, które powstały w wyniku określonych w przepisach działań restrukturyzacyjnych np. firmy, które zostaną podzielone tylko po to aby skorzystać z niższej stawki podatku CIT.