Obejście ZUSu

Podjęcie decyzji o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej zazwyczaj bywa trudne. Z własną firmą wiąże się wiele korzyści, ale i płatności. Przedsiębiorca musi opłacać m.in. podatek dochodowy oraz składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Dla nowych przedsiębiorców jest to bardzo trudne do zrealizowania, gdyż zazwyczaj początkujące firmy nie przynoszą zbyt wysokich zysków, natomiast składki są bardzo wysokie i należy je płacić niezależnie od wysokości osiągniętego zysku.

Zastanawiasz się czy istnieje sposób na ominięcie konieczności płacenia składek społecznych do ZUSu? Znamy odpowiedź na Twoje pytanie. Istnieje sposób ominięcia ZUS. Zakładając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można tego uniknąć. Aby nie płacić składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wystarczy przekazać komuś 1% swoich udziałów. Mając wspólnika nie masz konieczności płacenia wysokich składek na ubezpieczenia społeczne.

Chcesz założyć spółkę? Potrzebujesz pomocy? Zapraszamy do kontaktu – zajmujemy się zakładaniem oraz sprzedażą gotowych spółek.