Otwarcie oddziału zagranicznej firmy pomoc

Oddziałem zagranicznej firmy na terytorium Polski jest wyodrębniona jednostka i samodzielna organizacyjnie część działalności gospodarczej, wykonywana przez przedsiębiorcę poza siedzibą przedsiębiorcy lub głównym miejscem wykonywania działalności.

Przedsiębiorca zagraniczny może na terytorium Polski utworzyć jeden lub więcej oddziałów. Warto zaznaczyć, że zakres przedmiotu działalności oddziału nie może przekraczać zakresu przedmiotu działalności przedsiębiorcy zagranicznego.

Istotną kwestią związane z utworzeniem oddziału jest ustanowienie osoby odpowiedzialnej za reprezentację przedsiębiorcy.

Kto odpowiada za zobowiązania? To przedsiębiorca zagraniczny ponosi pełną odpowiedzialność za podejmowane działania oddziału zagranicznej firmy w Polsce.

W ramach usługi otwarcie oddziału zagranicznej firmy pomoc złożymy odpowiednie dokumenty w KRS oraz dopełnimy formalności. Zainteresowanych powierzeniem nam tej procedury wymagającej znajomości prawa gospodarczego, zachęcamy do kontaktu w celu zapoznania się ze szczegółami oferty.