Półroczne spółki sprzedam

Często przedsiębiorców, którzy nie mają czasu, ani ochoty od początku zajmować się procesem rejestracji spółki z o.o., decydują się na zakup spółki. Na rynku istnieje wiele różnych ofert dotyczących sprzedaży spółek zaczynających się od słów „półroczne spółki sprzedam” czy „sprzedam nową, gotową spółkę z o.o.”, którą więc wybrać?

Zakup gotowej spółki z o.o. poprzedzony powinien być analizą przedsiębiorcy nie tylko co do ceny, ale także stażu. Warto pamiętać, że najtańsze spółki to najczęściej te „świeże”, które krótko przed sprzedażą uzyskały wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

Natomiast spółki ze stażem, to te których kompletowanie dokumentacji odbyło się w przeciągu kilku miesięcy do nawet kilkudziesięciu lat. Spółki te podobnie jak spółki nowe posiadają nienaruszoną historię gospodarczą i notarialne potwierdzenie o braku zobowiązań finansowych. Pozwalają na wzbudzenie zaufania wśród kontrahentów oraz instytucji udzielających pomocy finansowej. Jeśli nie posiadają dłuższego niż rok stażu („półroczne spółki sprzedam”) są chętniej brane pod uwagę przez przedsiębiorców, którzy chcą pozyskać dofinansowanie z Unii (częstym kryterium jest nie dłuższy niż rok staż firmy).

Zatem jeśli decydujemy się zakup spółki zastanówmy się, który wybór okaże się dla nas lepszy.