Porady prawne przy sprzedaży spółki z o.o.

Porady prawne przy sprzedaży spółki z o.o. wbrew pozorom stanowią bardzo istotną kwestię. Po pierwsze jednostki nas obsługujące służą pomocą w doborze odpowiedniego podmiotu. Analizują też jego historię gospodarczą, tak aby móc zapewnić naszej działalności pełne bezpieczeństwo.
Największe znaczenie ma to podczas zakupu spółek stażowych.
O ile nowe spółki gwarantują pełne bezpieczeństwo, tak podmioty z określoną historią gospodarczą mogą w znaczny sposób pomnożyć zyski, ale i doprowadzić do naszego całkowitego bankructwa, bowiem decyzja o zakupie spółki z określonym czasem działania wiąże się z ponoszeniem konsekwencji odnośnie jej wcześniejszych działań. Mając to na uwadze konieczne jest dokładne przeanalizowanie jej dokumentacji, a w szczególności akt dotyczących zadłużeń.
W tej kwestii mogą wspomóc nas eksperci świadczący porady prawne, którzy wezmą pod lupę jej stan oraz historię gospodarczą.

Najbezpieczniejszy okazuje się wybór nowej spółki zarejestrowanej kilka lat wstecz. Daje ona pewność braku jakikolwiek obciążeń, a także licznych udogodnień jakimi jest chociażby zwiększona zdolność kredytowa i leasingowa.