Potwierdzony zaufanym profilem ePUAP e-podpis

Od niedawna aby zarejestrować samochód, zgłosić zmiany w aktach urzędu stanu cywilnego, zgłosić narodziny dziecka, pozyskać dotację czy założyć własną działalność gospodarczą nie trzeba nawet wychodzić z domu. Wszystkich formalności można dopełnić bez konieczności osobistego stawiania się w urzędzie i wypełniania wniosków i formularzy.

Aby zyskać możliwość załatwiania spraw urzędowych przez internet wystarczy pozyskać potwierdzony zaufanym profilem ePUAP e-podpis. Jest on darmową wersją bezpiecznego epodpisu. Aby wejść w jego posiadanie należy dokonać trzech prostych czynności. W pierwszej kolejności należy założyć konto w systemie internetowym, znajdującym się na jednej z rządowych stron poświęconych ePUSP, wypełnić krótki elektroniczny formularz a następnie udać się do jednego z punktów, w którym na podstawie dowodu osobistego zweryfikowane zostaną informacje jakie wpisane zostały do formularza i zostanie potwierdzona tożsamość.

Przeprowadzenie procedury nie jest ani trudne ani czasochłonne dlatego warto skorzystać z możliwości jakie daje potwierdzony zaufanym profilem ePUAP e-podpis.