Pozyskiwanie VAT dla spółki 2017

Jak wiadomo od 1 stycznia 2017 roku w Polsce obowiązywać będą nowe przepisy dotyczące rejestracji podmiotów w rejestrze VAT. Uzyskanie wpisu do rejestru VAT dla niektórych przedsiębiorców może okazać się wręcz niemożliwe.

Nowe przepisy będą mieć na celu lepszą weryfikację podmiotów starających się o nadanie numerów VAT. Przewidują wprowadzenie mi.in kaucji rejestracyjnej. Wpłata kaucji będzie warunkiem wpisu do rejestru. Będzie dotyczyć przedsiębiorców, wobec których istnieje ryzyko wystąpienia zaległości podatkowych. Ryzyko będzie stwierdzane przez naczelnika Urzędu Skarbowego na podstawie określonych czynników. Także ten organ będzie odpowiedzialny za ustalenie wysokości kaucji oraz jej pobór.

Wielu przedsiębiorców po wprowadzeniu nowych przepisów może czekać odmowa rejestracji w VAT dlatego warto jest skorzystać z pomocy specjalistów. Nasze biuro zajmuje się rejestracją spółek. Oferujemy pomoc już na etapie sporządzania umowy spółki. Pomożemy Ci zarejestrować Twoją firmę w rejestrze VAT. Nie czekaj, zgłoś się do nas.