Procedura rejestracji działalności gospodarczej

Zarejestrowanie jest pierwszym krokiem w celu rozpoczęcia działalności gospodarczej. Procedura tego procesu uzależniona jest od wybranej formy działalności. Inaczej przeprowadza się rejestrację spółki, a inaczej jednoosobowej działalności gospodarczej.

Jeżeli jest już wybrana forma działalności, należy zapoznać się z zasadami jej rejestracji np. zakładając spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością zanim zarejestrujemy ją w KRS, musimy spisać umowę w formie aktu notarialnego lub aby założyć spółkę akcyjną należy zebrać minimum 100 000 złotych kapitału zakładowego.

Na ogół procedury rejestracyjne każdego rodzaju działalności są skomplikowane i czasochłonne. Warto więc zaczynając prowadzić własny biznes zdecydować się na rozwiązanie wygodniejsze i skracające czas rozpoczęcia działania własnej firmy. Jest nim np. zlecenie tego zadania innym podmiotom specjalizującym się w tej dziedzinie. Nasza firma zajmuje się takimi zadaniami, więc jeżeli będziesz chciał szybko i wygodnie zacząć swój biznes zwróć się do nas.