Procedura rejestracji spółki z o.o.

Rejestracja spółki to bardzo ważny etap w kwestii zakładania własnej działalności. Wymaga on od przedsiębiorcy poświęcenia uwagi i znacznej ilości czasu.

W celu rozpoczęcia prowadzenie własnej działalności, należy rozpocząć od sformułowania i podpisania umowy spółki. Nie wolno zapomnieć, że w przypadku spółki z ograniczona odpowiedzialnością i spółki komandytowej musi być ona przygotowana w formie aktu notarialnego.

Jednym z najważniejszych kroków podczas rejestracji jest głoszenie spółki do Krajowego Rejestru Sądowego. Konieczne jest złożenie poprawnie wypełnionego wniosku (KRS-W1) i paru formularzy. Spółka musi także zostać zgłoszona w urzędach takich jak: Urząd Skarbowy, Urząd statystyczny, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Koszt ogłoszenie spółki w Monitorze Sądowym i gospodarczym wiąże się z opłatą 500 zł.

Musisz zarejestrować spółkę i nie wiesz jak to zrobić? Pozwól sobie pomóc, nasi specjaliści doradzą Ci co powinieneś zrobić i w jakiej kolejności. Oferujemy także możliwość przeprowadzenia za ciebie tego procesu. Skontaktuj się z nami i podejmij współpracę.