Prosta spółka akcyjna 2021

O prostej spółce akcyjnej pisaliśmy już wiele razy i zapewne każdy z Was wie czym się ona cechuje. Przypominając, główną zaletą prostej spółki akcyjnej jest minimalny kapitał akcyjny, który wynosi 1 zł. Będzie możliwość wniesienia do spółki nie tylko wartości materialnych, ale także objęcie akcji za świadczoną pracę lub know-how. Ta nowa forma prawna prowadzenia firmy wprowadza również znacznie prostszą procedurę obrotu akcjami.

Termin wejścia w życie przepisów zezwalających na zakładanie PSA już kilka razy był przekładany, jednak ostatecznie należy się go spodziewać wraz z początkiem 2021 roku. Procedura rejestracji będzie ułatwiona i możliwa w formie tradycyjnej (papierowo) lub w formie elektronicznej. Koszt rejestracji uzależniony będzie właśnie od jej formy.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z dziedziny spółek, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania, doradzą oraz pozwolą się należycie przygotować na szybkie i bezproblemowe otwarcie Prostej Spółki Akcyjnej. Gwarantujemy, że zajmiemy się wszelkimi formalnościami, a sama rejestracja przebiegnie bardzo sprawnie.