Przebieg procesu kupna spółki z o.o.

Przebieg procesu kupna spółki z o.o.

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to godna rozważenia propozycja. Możliwość samorealizacji, spełnienia pomysłu na biznes i bycie szefem dla samego siebie skłania do rozpoczęcia prowadzenia własnej firmy. Założenie i rejestracja własnego biznesu nie jest zawsze szybka i prosta. Co więc można zrobić by przyspieszyć i ułatwić ten proces?

Na rynku istnieją firmy specjalizujące się w zakładaniu przedsiębiorstw. Dzięki wyborowi ich usług, nie trzeba się martwić rejestracją spółki. Jednak od czasu przyjęcia zlecenia do momentu jego realizacji mija trochę czasu. Jeżeli zależy nam na czasie należy wziąć pod uwagę możliwość zakupu gotowej już spółki. Takie rozwiązanie zdecydowanie skraca czas.

Proces zakupu gotowej spółki z o.o. zaczyna się od przygotowania wszystkich danych niezbędnych do prowadzenia działalności np. siedziba i nazwa spółki. Potem następuje przygotowanie wniosków o zmianę tych danych i złożenie je w KRS. Następnie ustala się termin u notariusza w celu nabycia wszystkich udziałów spółki.