Rejestracja sp z oo sp k

Spółka z o.o. komandytowa to forma, o której jeszcze wiele osób nie słyszało. Nie jest też bardzo popularna, ale jej utworzenie ma wiele korzyści.

Podstawowym celem założenia spółki z o.o. komandytowej jest ograniczenie podwójnego opodatkowania, które występuje w spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością. Ponieważ tylko ta spółka oraz akcyjna umożliwiają ograniczenie odpowiedzialności, wiele osób woli zdecydować się na jej założenie, ponoszą skutki podwójnego opodatkowania. Na szczęście jest tego rozwiązanie. Pozwala ono ograniczyć podwójne opodatkowanie oraz umożliwia wszystkim wspólnikom ograniczenie odpowiedzialności.

Rejestracja spółki z o.o. komandytowej przebiega dokładnie tak samo jak rejestracja spółki z o.o. i komandytowej. Jest tak dlatego że, owa spółka powstaje z połączenia obu wymienionych wcześniej form. W wyniku tego połączenia spółka z o.o. staje się komplementariusze w spółce komandytowej, natomiast jej udziałowcy wnoszą do spółki komandytowej wkłady pieniężne (kwota komandytowa) i stają się komandytariuszami.