Rejestracja spółek 2015

Nowelizacja Kodeksu spółek handlowych, która miała miejsce 1 stycznia 2015 wprowadziła kilka zmian, które miały znacznie ułatwić proces zakładania i rejestracji spółki. Eksperci są jednak zdania, że zmiany są bardzo niewielkie, a założenie spółki to wciąż twardy orzech do zgryzienia. Od początku tego roku możliwe jest rozpoczęcie działalności gospodarczej przez internet. Jest to najistotniejsza ze zmian. I to jednak może przysporzyć kłopotu, więc biura takie jak nasze czekają na Twój telefon, by móc Ci pomóc.

Kolejna zmiana to możliwość ustanawiania udziałów bez określania wartości nominalnej, które nie będą wchodzić w skład kapitału zakładowego. To w umowie spółki znajdować się będzie cena, po której wspólnicy będą obejmować udziały beznominałowe.
Bardzo istotną zmianą jest również fakt, że spółki z o.o. nie będą już miały obowiązku wnoszenia kapitału. Polska jako pierwsza w Europie zastosowała takie rozwiązanie.

Mimo wszystko założenie spółki to wciąż ciężki proces, dlatego zachęcamy do skorzystania z usług naszego biura. Przygotujemy dla naszych Ciebie wszystkie potrzebne dokumenty, odpowiemy na każde pytanie, pokierujemy Cię. Zapraszamy do kontaktu!