Rejestracja spółki jawnej

Rejestracja to najważniejszy, ale i najtrudniejszy proces zakładania każdego przedsiębiorstwa. Dlatego też wiele osób zakładając firmy szuka rozwiązań, które umożliwią ominąć samodzielne przeprowadzanie tego procesu lub go ułatwiają. Są nimi: zakup gotowej spółki oraz usługi, dotyczące zakładania spółek.

Wśród kilku rodzajów spółek handlowych istnieje spółka jawna, która stanowi bardzo prostą formę prowadzenia działalności gospodarczej. Mimo to, że jej założenie nie jest takie łatwe jakby się to mogło wydawać. Właściciele muszą przed rozpoczęciem rejestracji, sporządzić umowę spółki, która na szczęście nie musi mieć formy aktu notarialnego. Jest to pewne ułatwienie. Zanim jeszcze dokona się rejestracji w KRS, należy zebrać kapitał początkowy. Potem zadaniem przedsiębiorców jest skompletowanie wszystkich potrzebnych dokumentów, ich prawidłowe wypełnienie oraz ostateczne złożenie w sądzie rejestrowym. Należy również pamiętać, że rejestracja spółki jawnej w KRS wiąże się z opłatami sądowymi za wpis do rejestru oraz ogłoszenie w MSiG.

Rejestracja spółki jawnej nie jest tak prosta, jakby mogło się to wydawać. Dlatego przedsiębiorcom może się przydać pomoc ze strony fachowców. Świadczy ją nasza firma, a więc wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.