Rejestracja spółki przez Internet kroki

W 2012 roku wprowadzona została możliwość zarejestrowania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością za pomocą platformy rejestracyjnej dostępnej na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. W 2015 roku do spółki tej dołączyły kolejne 2: spółka jawna i komandytowa.

Aby zarejestrować spółkę przez Internet w pierwszej kolejności należy zarejestrować się w systemie eKRS. Kolejno trzeba przygotować niezbędne dane m.in. nazwę spółki, jej dane adresowe, właściwy Sąd Rejestrowy oraz listę wspólników.

Następnie przedsiębiorca musi wprowadzić dane do formularza zgłoszeniowego. Program generuje wnioski, na których należy złożyć podpis elektroniczny. Zanim wniosek zostanie przesłany koniecznie należy uregulować opłaty za wpis do Krajowego Rejestru Sądowego oraz za ogłoszenie pierwszego wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym. Ostatnim już etapem jest złożenie dokumentów rejestracyjnych w Sądzie Rejestrowym.

Przeprowadzenie rejestracji można także zlecić specjalistom. Jeśli jesteś zainteresowany taką usługą zachęcamy do kontaktu z naszą firmą!