Rejestracja spółki w Polsce dla cudzoziemców

Coraz większa ilość przedsiębiorców decyduje się na założenie działalności gospodarczej na terytorium Polski. Wpłynął na to przede wszystkim ogromny rozwój gospodarki, który przeżywa nasz kraj od kilku lat.

Rejestracja spółki w Polsce dla cudzoziemców może jednak okazać się ogromnym wyzwaniem. Wiąże się bowiem z ogromną ilością formalności, którą muszą dopełnić osoby ubiegające się o ewidencję spółki. W tym celu muszą uzupełnić wiele wniosków i formularzy, a następnie złożyć do wymaganych urzędów, co wiąże się z koniecznością sprostania długim kolejkom urzędowym.

Na szczęście niedogodności te można niemal w pełni zredukować decydując się na zakup gotowej jednostki. Tym sposobem obcokrajowiec w przeciągu zaledwie jednej doby przejmie na własność spółkę pod którą będzie mógł natychmiast poprowadzić działalność gospodarczą. Jego jedynym obowiązkiem będzie złożenie podpisu na umowie spółki skonstruowanej w formie aktu notarialnego. Złożenie podpisu musi odbyć się pod nadzorem notariusza oraz tłumacza przysięgłego.